Jak żyć długo i cieszyć się doskonałym zdrowiem?

Tempo życia ludzi w XXI wieku zwłaszcza w dużych miastach w ostatnich latach nabrało ogromnego rozpędu. Bardzo często sami ,,łapiemy się” na tym, że szyjemy szybko i na większość rzeczy zwyczaje brakuje nam czasu. Zaniedbujemy zdrowy i higieniczny sen, nasza dieta pozostawia wiele do życzenia, a kiedy już znajdziemy odrobinkę wolnego czasu zamiast wykorzystać go na ruch na świeżym powietrzu – wolimy spędzić go przed ekranem telewizora lub komputera.

W poniższym artykule dowiesz się jak ważny jest jest zdrowy i higieniczny styl życia w utrzymaniu naszego organizmu w dobrej kondycji i zdrowiu.

Zdrowy styl życia – od czego zacząć?

Tak wiele ostatnimi czasy słyszy się o zdrowym stylu życia… Tylko tak naprawdę od czego zacząć, pragnąc zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia na bardziej zdrowe?

Nie wiedząc jak postępować bardzo często zniechęcamy się już na starcie. Pamiętaj – ,,nie od razu Kraków zbudowano”. Zastosuj metodę małych kroczków i każdego dnia wprowadzaj do swojej codziennej rutyny przynajmniej jeden zdrowy nawyk, na przykład 30 minutowy spacer lub zdrową przekąskę. Możesz także w ciągu poszczególnych dni eliminować ze swojego życia kolejno niewłaściwe nawyki takie jak chociażby spożywanie fast- foodów czy palenie papierosów.

Poniżej przedstawiono listę zdrowych nawyków jakie powinny zagościć w Twojej dziennej rutynie na stałe:

  • Zdrowa i zbilansowana dieta – nie mamy na myśli tutaj głodówki ani restrykcyjnej diety redukcyjnej. Chodzi nam o zbilansowaną dietę, która pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na niezbędne składniki pokarmowe takie węglowodany, białka i tłuszcze oraz witaminy i mikroelementy i cenne pierwiastki.
  • Unikanie stresu – chociaż zasada ta niektórym z nas wydaje się wręcz nieosiągalna – to jednak eliminacja stresów z codziennego życia jest jak najbardziej możliwa – skup się na prawidłowej technice oddychania oraz ćwiczeniach relaksacyjnych. Doskonałą alternatywą dla tego może być Joga, która jest doskonałym ćwiczeniem nie tylko dla naszego ciała, ale i umysłu.
  • Zadbaj o odpowiednią ilość snu – sen i odpowiednia regeneracja odgrywają bardzo istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i doskonałego samopoczucia organizmu. Powinniśmy przesypiać od 7 do 9 godzin na dobę.