Coraz bardziej popularne hobby – jazda na rolkach

Nie przepadasz za bieganiem, a jazda na rowerze to nie Twoja bajka? Chciałbyś spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu? Jazda na rolkach może Cię zainteresować. Rolki to idealny wybór dla osób, które chciałyby zgubić kilka zbędnych kilogramów, poprawić kondycję oraz wymodelować sylwetkę.

To tylko kilka korzyści wynikających z uprawiania tego sportu. Każda aktywność fizyczna znacznie poprawia nastrój i samopoczucie.

Jak zacząć przygodę z jazdą na rolkach?

Najważniejsze, to dopasowane rolki, które nie mogą być ani za duże, ani za małe. Komfort jest najistotniejszy! Najbezpieczniej jest dokupić również kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana, które zamortyzują upadek. Jazdę najlepiej zacząć z kimś, kto może Ci pomóc i złapać za rękę. Kiedy poczujesz się pewniej, znajdź park lub inne miejsce, które posiada ścieżki rowerowe lub miejsce dla rolkarzy.

Korzyści wynikające z regularnej jazdy

Kiedy już będziesz czuć się pewnie oraz bezpiecznie, jazda będzie sprawiać wiele przyjemności. Najważniejszą z zalet roller skatingu jest szybkie spalanie kalorii, co może zainteresować osoby, które próbują zgubić nadmiar kilogramów. W zależności od intensywności treningu, godzinna jazda pozwala spalić około 700 kcal. Warto zaznaczyć, że sport ten nie obciąża zbyt mocno stawów, więc nie ma wielu przeciwwskazań do jego uprawiania. Podczas jazdy na rolkach pracują praktycznie wszystkie mięśnie, a w szczególności mięśnie nóg i brzucha. Pozwala to na wysmuklenie i wymodelowanie tych części ciała. Jazda na rolkach należy do ćwiczeń, które poprawiają ogólną wydolność organizmu oraz koordynację ruchową.

Dodatkowo, sport ten pozwala na utrzymanie świetnego samopoczucia. Dlatego, jeśli mamy zły dzień, przejażdżka na rolkach to idealnie rozwiązanie.