Jak wykorzystać tzw. „magię dobrego poranka”?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki wpływ na nasz cały dzień ma jego odpowiednie rozpoczęcie. Miła pobudka i zaplanowana, codzienna rutyna jest gwarancją świetnego samopoczucia już od samego rana.

Warto jest wprowadzić kilka zdrowych nawyków do naszego stylu życia, co znacząco poprawi jego jakość.

Pobudka w magicznym poranku

Na początku można zacząć od nastawienia sobie budzika chociażby pół godziny wcześniej. Dodatkowy czas przeznacz na rozruch, który skutecznie Cię rozbudzi lub wypij ciepłą wodę z cytryną. Zyskasz także kilka chwil na wypicie porannej kawy w spokoju i zaplanowanie swojego dnia. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wykonasz wszystkie swoje obowiązki i znajdziesz też czas na odpoczynek, który jest niesamowicie ważny.

Medytacja dla dobrego startu

Jest to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych i zapracowanych. Poranna, 10 minutowa medytacja przy odpowiednich dźwiękach Hz działa cuda. Pozwala się wyciszyć, nastroić pozytywnie na cały dzień, popracować nad oddechem i wyrobić odporność na stres. Medytacja zapewnia dobre samopoczucie i funkjonowanie w ciągu dnia, dlatego warto jest ją wprowadzić do swojej porannej rutyny.

Magia dobrego poranka – raktyka wdzięczności

Często nie doceniamy tego co mamy i jakie bogactwo nas otacza. Wbrew pozorom, nie zawsze chodzi o pieniądze i rzeczy materialne. Afirmacje mają na celu wyrażenie wdzięczności za to, co już posiadamy. Możesz dziękować za dobre zdrowie, piękną pogodę, uprzejmość obcych ludzi czy też za nową pracę, o którą tak zabiegałeś.

Codziennie rano spróbuj spisać sobie listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny a zauważysz, jakie masz wokół siebie bogactwo.

 

 

One thought on “Jak wykorzystać tzw. „magię dobrego poranka”?

Dodaj komentarz